About Us

WOMEN IN GAMES NEDİR?

Türkiye’nin ilk Oyun Yapımcıları & Geliştiricileri Derneği OYUNDER, bünyesinde Women in Games Türkiye‘yi kuruluşuna öncülük ederek Türkiye’nin başarılı oyun şirketlerinin kadın profesyonellerini ve bu sektörde yer almayı hedefleyen kadın girişimcileri biraraya getiriyor.

Women in Games Turkiye‘nin hedefi Kadınların Oyun sektöründe izleyici olarak değil yenilikçi ve yaratıcı fikirleriyle yer almasını sağlamaktır.

Kimler Katılmalı;

1- Oyun Sektörünü tanımak isteyen Kadın Girişimciler
2- Kadın/Erkek bu sektöre ilişkin daha fazla fikir sahibi olmayı hedefleyenler,
3- Oyun Sektöründe kariyer yapmayı hedefleri arasına almış olan kadınlar,
4- Oyun sektörünü kadın profesyonellerin perspektifinden tanımak isteyenler,
5 -Ekiplerinde kadınların farklı bakış açısına yer vermek isteyen yöneticiler,
6- Oyun karakterlerini, eserlerini, tecrübesini ve/veya teknik kapasitesini sektör paydaşları ile networking sırasında paylaşmak isteyenler.
7- Dijital Sanatı merak eden, ilgi duyan ve bir parçası olmak isteyen öğrenciler

“Women in Games” paneli ilk olarak 17 Aralık 2015’te Gamex Fuarı kapsamında gerçekleşti.

Women in Games Turkiye Kurucusu Simay Dinç:
Recontact: Istanbul’un yapımcısı olarak Oyun sektörüne giriş yaptığımdan bu yana Türkiye’de çok az kadının Oyun Sektöründe kariyer yapmayı hedeflediğini gözlemledim.Teknoloji ve Yeni Medya Sanatının bir formu sayılan Oyun yapımında kadının inovatif çalışmalarının bu sektöre katma değer yaratacağına çok inanıyorum. Bu nedenle Türkiye’nin ilk Oyun Yapımcıları ve Geliştiricileri Derneği OYUNDER’in bünyesinde Women in Games’i kuruluşuna öncülük yapmaktan olmaktan dolayı çok gururluyuz ve heyecanlıyız.Bu heyecanı oyun sektöründe aktif rol almak isteyen yenilikçi yaratıcı kadınlarla paylaşabilmek için üniversitelerde Türkiye’de pek çok üniversiteyi dolaşıyor, öğrencilerle hem kendi deneyimlerini hem de ilham olacak diğer girişimcilerin hikayelerini paylaşıyorum.

Women in Games Basında: