Yönetim Kurulu

Women in Games Turkiye Kurucusu Simay Dinç:Türkiye'nin ilk Oyun Yapımcıları ve Geliştiricileri Derneği Oyunder'in yönetim kurulu üyesi ve Women in Games Türkiye'nin kurucusu.Yapımcısı olduğu Recontact:Istanbul, Apple tarafından 2015 yılı Türkiye'den en iyi mobil oyun seçildi. Los Angeles New Media Film Festivalinde ödüllendirildi.Recontact:Istanbul serisinin ikincisi Dünya’nın ilk sinematografik mobil oyunu Eyes of Sky’ın yapımcısı.Digital Age dergisi tarafından Dijital Dünyaya ilham veren kadınlar arasında gösterildi.Sosyal etkiye inanan girişimci Simay Dinç, Türkiye’nin ilk yaratıcı girişimcilik köyü 'Small Village Small World' projesini oluşturdu.Bilim insanlarının, Sanatçıların ve Girişimcilerin birarada çalışacağı KIRAARTHANE'nin kurucu ortağı. Simay, sadece kendi girişimleri üzerinde çalışmıyor, girişimleri ve girişim fikirleri olan insanlara da mentorluk yapıyor.Simay, aynı zamanda Rising Tide Europe’da Melek Yatırımcı olarak yer almakta ve yaratıcı endustrilere yatırım yapmakta.

Özge Çarıkçı:

Düzce Üniversitesi Elektronik Haberleşme bölümünü okul birincisi olarak bitirdikten sonra tercihini oyun geliştirme yönünde  yapan Özge Çarıkçı, 2011 yılından bu yana globalde başarılı projelere imza atabilmek için  tutkuyla gelişimine devam etmektedir. Ark Game Studios, Mobilecraft Game Studios, Atom Games, Imagine Codes gibi birçok oyun yapım şirketinde oyun geliştiricisi görevini üstlenerek 15'ten fazla projenin geliştirilmesi ve yayınlanmasında yer almasının yanında freelance olarak yurtiçi ve yurtdışı birçok firma/holding/şahıs ile birlikte projeler geliştirdi. Ayrıca Bilişim Eğitim Merkezi'nde Unity3D Eğitmenliği yapmakta olan Özge Çarıkçı, edindiği tecrübe ve bilgileri yeni nesillerle paylaşmaktan büyük keyif almaktadır. 

Imagine Codes oyun studyosunda Team Lead Developer olarak görev alan Özge Çarıkçı, kurdukları Junior oyun geliştirme ekibine vermiş olduğu mentorluk ile ekibin Swirl adlı oyunu geliştirmelerini sağlamıştır. Yayınlandığı ilk hafta Türkiye ve Ingiltere başta olmak üzere 10 farklı ülkede feature olmuştur. Hızlı bir şekilde ivme yakalayan oyunun güzel bir başlangıç olduğunu ve elde ettikleri başarının onları bir sonraki oyun için daha da heyecanlandırdığını belirtiyor.

 

Deniz Vural:


Bağımsız oyun geliştirici unvanına sahip Deniz Vural, İstanbul Aydın Üniversitesi, Yazılım Mühendisliği 2016 mezunudur. Mezuniyeti öncesinde oyun yazılımı alanında kendini geliştiren Deniz, mezuniyeti sonrasında Gripati Digital Entertainment ortaklığı ile ilk profesyonel oyunu olan Bilgi Maratonu – Dünya Turu’nu Apple App Store ve Google Play Store uygulama marketlerinde yayınlamıştır. Kısa sürede büyük başarı yakalayan, trivia ve aile kategorilerinde üst sıralara çıkan oyun kendi kategorisinde farklı bir dinamiğine sahip ilk oyun olma özelliğindedir. Deniz Vural, Türkiye’de yakaladığı bu başarılı çıkışını globale
taşımak için oyunun İngilizcesi, Quiz Run – World Tour’un çıkış hazırlıklarını tamamlamıştır. 

Gizem Kunt:

    

2 kasım 1982 yılında istanbulda doğdu. Yeditepe Üniversitesi Endüstriyel Tasarım bölümünden mezun oldu. Şu anda Taşyapı Design Office de Endüstriyel tasarımcı / 3D artist olarak çalışıyor. Aynı zamanda GeeQueenArts olarak kendi oyununu tasarlamakta. Bloodelf Arcane Mage ,figür koleksiyoncusu, 3D modelci ,fotoğrafcı ve doğuştan gamerdır kendileri.